Jums ir iespēja veikt holtera monitorēšanu
Holtera monitors ir neliela, ar akumulatoru darbojoša medicīnas ierīce, kas tiek izmantota sirdsdarbības ātruma un ritma mērīšanai. To arī izmanto, lai diagnosticētu citas novirzes, kas var ietekmēt normālu sirds darbību.
Parastās elektrokardiogrammas (EKG) laikā elektrodi tiek novietoti uz krūtīm, lai pārbaudītu sirds ritmu. Tomēr šajā īsajā brīdī var neparādīties visi esošie sirds ritma traucējumi. Holtera monitoru izmanto sirds ritma un ātruma mērīšanai 24 vai 48 stundu ilgā periodā, turklāt, to lietojot, pacients var veikt ikdienas darbības.
Ierīces uzlikšana ir ātra un nesāpīga. Klientam uz krūšu kurvja zem drēbēm tiek izvietoti vienreizlietojamie elektrodi, pie tiem pievieno kardioreģistratoru, kas tiek piestiprināts pie jostas.
Holtera monitorēšanu dažreiz sauc arī par ambulatoro elektrokardiogrāfiju.
Kad ieteicama holtera monitorēšana?
- Jums ir lēna, ātra vai neregulāra sirdsdarbība.
- Jūs sākat jaunu sirds medikamentu lietošanu, vai arī ārstam ir jānosaka, vai Jūsu zāles darbojas pareizi.
- Jums ir elektrokardiostimulators, un ārsts vēlas pārliecināties, vai tas darbojas pareizi.
- Jūsu veiktās elektrokardiogrammas (EKG) rezultāti nav normas robežās.
- Jums ir bijusi sirdslēkme.
- Jums ir ieplānota sirds operācija.
Kā tiek uzstādīts holtera monitors?
- Uz vairākām vietām krūšu rajonā ārsts novieto īpašas uzlīmes, kam pievieno elektrodus. Atsevišķos gadījumos var rasties ādas kairinājums vai izsitumi vietās, kur pievienoti elektrodi. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir alerģija pret jebkāda veida līmi vai plāksteriem.
- Elektrodi tiek savienoti ar monitoru, kas nepārtraukti ierakstīs elektriskos signālus. Monitoru ievieto nelielā korpusā, un Jūs varat to ņemt līdzi. Lietojot monitoru, ieteicams vilkt brīvu apģērbu.
Ko vēl vajadzētu zināt par holtera monitora izmantošanu?
Lietojot holtera monitoru, pievērsiet uzmanību savām sajūtām. Atzīmējiet laiku un to, ko jūs darījāt, kad sākās nevēlamas sajūtas. Pierakstiet, kad lietojat zāles vai dzērāt alkoholiskos dzērienus. Šīs piezīmes var palīdzēt ārstam noteikt, kas izraisa traucējumus Jūsu sirdsdarbībā. Tālāk ir sniegti daži piemēri par to, kāda veida sajūtas jums jāpieraksta:
- sāpes vai diskomforts krūtīs;
- reibonis vai ģībonis;
- neregulārs sirds ritms;
- elpas trūkums vai apgrūtināta elpošana;
- sirdsklauves.
Izvairieties saslapināt krūtis, kamēr ir pievienoti elektrodi. Ja plāksteri kļūst slapji, tie var nokrist. Monitors nevar ierakstīt jūsu sirdsdarbības ātrumu, ja plāksteri un elektrodi nav vietā. Monitors var apstāties, ja tas kļūst slapjš.
Neesat saskarsmē ar rentgenstariem, kamēr lietojat monitoru. Izvairieties no metāla detektoriem, neizmantojiet elektrisko segu. Šīs ierīces var traucēt monitoram.
Atgrieziet holtera monitoru ārstam atbilstoši norādījumiem. Ārsts apstrādās monitora informāciju, Jūsu piezīmes un informēs par rezultātiem.
Monitorēšanas izmaksas
Holtera monitorēšana 24 stundas 35.00 eiro
Holtera monitorēšana 48 stundas 50.00 eiro
Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām.